Záštita Ministerstva školství i pro metodiky s chybami v teoretické části?
 Volná diskuze   Diskuzi zahájil/la Ladislav Přikryl   2016-09-08 01:05:23 +02:00   Komentářů: 1    Zobrazení: 1236

 1. Ladislav Přikryl
  Ladislav Přikryl Administrator Kroměříž

  Chtěli bychom vám sdělit náš názor na probíhající kampaň "neziskové" společnosti Edulab. Znepokojuje nás jedna zásadní věc, a tou je způsob prezentace produktů společnosti Edulogy s.r.o. spojené s neziskovou organizací Edulab. Nemáme samozřejmě nic proti tvořivé práci, ovšem měla by být odváděna s poctivým přístupem jak k obsahu tak i ke svým zákazníkům tím spíš, když tyto produkty používají pedagogové ke vzdělávání dětí. Bohužel však podle našeho názoru v tomto případě zřejmě převážila snaha jistých skupin, jak už to u nás bývá, utrhnout co nejvíce z několika miliard uvolněných z dotací EU. A tak se konají semináře v Poslanecké sněmovně (!), proč? Není snad místo jinde? Odpovíme si sami: místa je dost, ale takto to přece jen vypadá, že se jedná o téměř akci samotného Ministerstva školství, což samozřejmě usnadní zaplavení mateřských škol již ziskovými produkty ovšem s úkoly přeloženými z polského originálu Young Digital Planet a.s. Zde uvádíme vyjádření náměstka ministryně školství S. Štecha na náš přímý dotaz ohledně záštity a podpory Edulabu Ministerstvem školství:
  "Přímé doporučení pro školy k používání jakýchkoli projektů, včetně aktivit společnosti EduLab, MŠMT nevydává. MŠMT jako orgán státní správy nevstupuje do aktivit soukromých subjektů. Využívání jejich produktů je plně v kompetenci ředitelů jednotlivých škol."
  Podíváme-li se blíže na uvedené metodiky, setkáme se celou řadou chyb v teoretické části, kde si podle našeho názoru autoři pravidelně navzájem pletou vzdělávací cíle, očekávané výstupy a vzdělávací nabídku a mimo jiné uvádí, že tato odborná příručka "...vychází z platného RVP PV a je tedy členěna do čtyř (!) vzdělávacích oblastí." Jestlipak někdo z těch, jimiž se Edulab ohání ve svých recenzích, vůbec četl teoretickou "odbornou" část příruček zpracovanou ředitelkami slovenských škol? Všimli jste si těchto chyb? Jak to vidíte vy?

  Ladislav Přikryl, 2016-09-08 01:05:23 +02:00
  Kgbuluje erfvuask se to líbí.
 2. (Pro vkládání příspěvků musíte být přihlášení.)

Nahlásit příspěvek

Napište důvod nahlášení příspěvku

Log in | Sign up
Tems & Conditions!
Help!