Barevné kamínky: Tematické čtení 5.

229 Kč

Okruh témat příběhů s pracovními listy:
O PLANETĚ ZEMI, O VODNÍCH ŽIVOČIŠÍCH, O MOŘÍCH, ŘEKÁCH A VODSTVU, O VESMÍRU

Soubor pod názvem Chytré pohádky o naší planetě obsahuje deset příběhů, ve kterých děti uslyší také například o Antarktidě, Arktidě, Austrálii, Sahaře, o tundrách, o Galapágách, o přátelství soba s člověkem, o polární záři, o jezeru Bajkal, o přílivu a odlivu moře, o jevu fata morgana apod.

Záměrem Chytrých pohádek však není učit děti o jevech a místech uvedených v pohádkách, ale vzbudit přirozenou zvídavost a zájem dítěte předškolního věku o poznávání naší planety. K příběhům jsou vypracovány základní informace o jejich zařazení do tematických okruhů s očekávanými dílčími výstupy dle RVP PV a dovednostmi a schopnostmi, kterých může dítě dosáhnout. Tyto informace spolu se sběrem informací pro evaluační proces, s návrhem některých následných vzdělávacích aktivit a her po pohádkách a pracovními listy tvoří krátkodobý vzdělávací projekt na určitý tematický okruh.

V tomto Tematickém čtení jsou příběhy zařazeny do témat o poznávání naší planety Země. Všechny příběhy můžeme zařadit do témat o planetě Zemi jako jeden celek nebo můžeme jednotlivé pohádky zařadit do níže uvedených tematických okruhů souvisejících s planetou Zemí. Po každém příběhu jsou uvedeny doplňující informace pro pedagoga o místu a jevech, o kterých pohádka vypráví včetně jejího zasazení do mapy Země.

Autorka pohádkových příběhů:
PaedDr. Marta Ludvíková

Náměty projektů:
Milada Přikrylová

Vhodné pro

VydavatelBarevné kamínky s.r.o.
AutorPaedDr. Marta Ludvíková, Milada Přikrylová
FormátA4
Vazbabílá spirála
ISBN978-80-87165-40-9

Hodnocení

Ohodnotit produkt

Barevné kamínky: Tematické čtení 5.

Barevné kamínky: Tematické čtení 5.

O PLANETĚ ZEMI, O VODNÍCH ŽIVOČIŠÍCH, O MOŘÍCH, ŘEKÁCH A VODSTVU, O VESMÍRU

4 dalších produktů ve stejné kategorii: