POKYNY PRO INSTALACI A AKTIVACI PROGRAMU:

Zavřete všechny programy včetně internetových prohlížečů.

Instalace z CD: Vložte CD do mechaniky a vyčkejte. Automaticky se zobrazí instalační tabulka, ze které vyberte soubor k instalaci. Pokud se tabulka automaticky nezobrazí, spusťte instalaci ručně: otevřete CD a spusťte soubor „barevnekaminky.exe“,  pokud instalátor hlásí chybějící komponentu ke stažení, spusťte tento soubor ze složky „win8_win10“, kde již nebude vyžadována.

Instalace z USB karty: Vložte USB kartu do počítače nebo tabletu - dbejte na správnou orientaci kontaktů na čipu karty vůči kontaktům v USB konektoru. Zvolte složku s názvem příslušného programu a v ní spusťte soubor „barevnekaminky.exe“. Pokud instalátor hlásí chybějící komponentu ke stažení, spusťte tento soubor ze složky „win8_win10“, kde již nebude vyžadována.

Další postup při instalaci: Povolte přístup programu k počítači, resp. provedení změn v počítači (u operačního systému Win XP se může zobrazit dialogové okno, ve kterém zrušte volbu „chránit počítač a data ...“ a pokračujte). Vyčkejte - instalace bude následně pokračovat po načtení instalačního souboru do paměti. Pak pokračujte podle pokynů instalačního procesu. Doporučujeme program instalovat do předvolené složky - nikdy ne „na plochu“ (na ploše bude pouze „zástupce“).

Spuštění a aktivace programu: Program spustíte pomocí zástupce na ploše. Po spuštění programu se zobrazí dialog pro jeho aktivaci - zadejte Vaše licenční číslo a aktivační kód. Licenční číslo je uvedeno na štítku manuálu a Váš aktivační kód si vyžádejte e-mailem na adrese info@hrajeme-si.cz. V žádosti uveďte Vaše licenční číslo a poštovní adresu školy, organizace nebo fyzické osoby, která bude program používat. Aktivační kód Vám následující pracovní den zašleme e-mailem. Program mezitím můžete několik dnů používat i bez aktivace.

Upozornění: V případě, že Váš antivirový program znemožňuje instalaci programu a hlásí nález „viru“, pro správný průběh instalace ho dočasně deaktivujte nebo proveďte jeho aktualizaci. Naše programy i procesy instalace jsou zcela bezpečné, neobsahují žádný škodlivý kód a tyto případné nálezy jsou falešné.

Pokud se při práci s našimi programy vyskytuje chyba - např. program přestává pracovat, může tuto chybu opravit opravný instalátor:

Postupujte takto:

1. všechny instalované programy musí být alespoň jednou v minulosti spuštěny než zahájíte opravu. Pokud tedy třeba máte program nebo programy čerstvě nainstalované spusťte je a následně zavřete. Pokud jste program nebo programy na daném počítači už dříve spouštěli, můžete pokračovat k dalšímu bodu

2. Stáhněte a spusťte opravný instalátor z následujícího odkazu (přes všechna případná varovná hlášení povolte všechny změny).

- opravný instalátor pro Windows XP, Vista, Windows 7 zde >>

- opravný instalátor pro Windows 8 a 10 zde >>

Pokud nevíte jaký máte operační systém, zvolte odkaz pro Win XP, Vista a 7. Bude to fungovat i na 8 nebo 10.

V případě, že si nevíte rady nebo máte s programy potíže, pište na info@hrajeme-si.cz, uveďte problém a Vaše telefonní číslo.