Soubor pracovních listů a labyrintů S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy ČR

Soubor pracovních listů a labyrintů pro děti předškolního věku. Na 176 stranách najdete úkoly i labyrinty různých typů a obtížností, které dětem přináší kreslený panáček Lipáček, vyzývá je k činnosti a motivuje je tak k plnění zadaných úkolů. Lipáček dětem představuje národní strom lípu, korunovační klenoty, vlajku, některá naše města, hrady, zámky, lázně, památ...

299,00 Kč
S DPH
599,00 Kč Sleva 300,00 Kč
Počet
Produkt dostupný pro objednávání

Soubor pracovních listů a labyrintů „S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy České republiky“ vydáváme v roce, kdy si naše země připomíná výročí 100 let od vzniku samostatného Československa. Jeho vzdělávacím záměrem je posilovat přirozené poznávací city dítěte (zvídavost, zájem, radost z objevování) a citový vztah ke svému domovu k České republice, probouzet zájem dítěte o krásy naší vlasti. Neklademe si za cíl, aby si dítě pamatovalo uvedené informace o různých místech nebo městech, ale chceme prostřednictvím tohoto souboru motivovat dítě k získání povědomí o krásách naší vlasti.

Na 176 stranách najdete úkoly, které dětem přináší kreslený panáček Lipáček, vyzývá je k činnosti a motivuje je tak k plnění zadaných úkolů. Lipáček dětem představuje národní strom lípu, korunovační klenoty, vlajku, některá naše města, hrady, zámky, lázně, památníky i poutní místa, propasti, archeologické naleziště, turisticky zajímavá místa, přístav, hory a pohoří, národní parky a chráněné krajinné oblasti nebo řeky. Lipáček pro děti připravil i více než 60 labyrintů různých typů, tvarů a obtížností. Každý pracovní list s úkolem nebo labyrintem obsahuje:
- kulatou obrázkovou značku nebo malou mapu umístěnou v pravé horní části listu s označením místa pro jeho zábavné vyhledávání na obrázkové mapě Moje vlast
- krátký verš k zapamatování nebo i poučení
- další informace pro pedagoga nebo i starší dítě ve spodní části listu, které o ně projeví zájem

Praktická kroužková vazba vám umožní snadné kopírování listů, které je povoleno pro potřebu školy na jednom konkrétním pracovišti i s několika třídami, ale v jedné společné budově. Soubor pracovních listů je tvořen šesti oddíly:
1. Lipáček se představuje:
Seznámení s Lipáčkem, poznávání národního stromu lípy, jeho listů a květů
2. Čím pojedeme na výlet:
Dodržování základních pravidel chování v dopravních prostředcích, na kole i na chodníku
3. Na výletě s Lipáčkem:
Naše města, hrady, zámky, přírodní krásy, pohoří a hory, fauna a flóra, národní parky, chráněné oblasti a další zajímavá místa v pracovních
listech s úkoly i labyrinty
4. Co jsme viděli, kde jsme byli:
Obrázkové čtení - pojmenování obrázků, sluchové rozeznávání hlásky na začátku slova, vytleskávání slabik a vykreslování písmen
5. Jak se jmenuji, kde bydlím, jaká je moje adresa
6. Písničky z interaktivního programu Moje vlast ČR:
Notové záznamy písniček „Kdo má život rád“ a „Tady jsme se narodili“ 

K činnosti se souborem doporučujeme:


- skutečnou 40 cm vysokou dřevěnou loutku panáčka Lipáčka, která může mít ve třídě svůj koutek s pracovními listy nebo může děti doprovázet na skutečných vycházkách nebo výletech. Dřevěný panáček Lipáček přenáší vzdělávací činnosti dětí ze třídy na vycházku nebo na výlet.  Je možné ho nosit v lehkém pytlíku. Vycházka může být zaměřená na pozorování v okolí školy nebo bydliště (např.  přírody, rostlin i živočichů, ulice, historických i moderních staveb a jiných významných objektů v okolí). Dřevěného panáčka Lipáčka lze využít k evaluaci - POVÍDÁNÍ S LIPÁČKEM. Pedagog pohybuje s panáčkem, kterého uchopí za tyč jako loutku. Lipáček se dětí ptá, co se jim nejvíce líbilo, co je nejvíce zaujalo na interaktivním programu, na obrázkové mapě, na pracovních listech, na vycházce nebo výletě, kam by se chtěly ještě podívat, co by si ještě přály. Dítě, které chce odpovídat na otázky, si může posadit Lipáčka na klín. Děti si panáčka mohou předávat a vždy ten, kdo ho má, vypráví.


soubor interaktivních pracovních listů a labyrintů S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy České republiky, ve kterých animovaný panáček Lipáček zve děti na výlety po místech obrázkové mapy ČR a provází je úkoly


- tematický výukový obraz formátu A1 Moje vlast, který dětem umožní objevovat různá místa z pracovních listů na obrázkové mapě a nabídne jim tak další zajímavé činnosti s pracovními listy


- obrázkovou pomůcku Moje vlast, která rozšiřuje další činnosti s tematickým obrazem


- interaktivní program Moje vlast, ve kterém děti provází animovaná postavička panáčka Lipáčka a nabízí jim zajímavé činnosti na interaktivním přístroji

Soubor pracovních listů a labyrintů „S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy České republiky“ je součástí ucelené vzdělávací nabídky na téma Můj domov, Moje vlast. Zde jsme pro vás připravili souhrnný přehled:

PŘEHLED UCELENÉ VZDĚLÁVACÍ NABÍDKY NA TÉMA MŮJ DOMOV, MOJE VLAST

AF172603

Parametry

Vydavatel
Barevné kamínky s.r.o.
Autor
Barevné kamínky s.r.o.
Formát
A4
Vazba
bílá spirála

Související produkty

Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.

8 dalších produktů ve stejné kategorii: