iŠkolička: interaktivní pracovní listy S Lipáčkem na výlet

Internetový přístup k interaktivním pracovním listům S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy České republiky. Tematické zaměření: můj domov, moje vlast, státní symboly, korunovační klenoty, naše města, řeky, pohoří, památky UNESCO, zajímavá místa naší vlasti. Pro operační systémy Win 7,8,10, Android a Apple iOS s podporou vícenásobného současného dotyku při kreslení.

590,00 Kč
S DPH
Způsob využití: "Ve škole" na 1 rok
Počet
Produkt dostupný pro objednávání

Internetový přístup k interaktivním pracovním listům S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy České republiky. Pro operační systémy Win 7,8,10, Android a Apple iOS s podporou vícenásobného současného dotyku při kreslení.
Lipáček

Tematické zaměření:

 • můj domov, moje vlast, státní symboly, korunovační klenoty, naše města, řeky, pohoří, památky UNESCO, zajímavá místa naší vlasti


Návrh zařazení do integrovaných bloků:

 • JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA


Programem děti provází:

 • panáček LIPÁČEK. Lipáček je dřevěný chlapeček s listem lípy   - našeho národního stromu a odznakem vlajky České republiky na tričku, který rád poznává vše nové.

Vzdělávací záměr programu:

 • obohatit vzdělávání dítěte v oblasti ICT hravými činnostmi, které dětem přináší panáček LIPÁČEK
 • rozvíjet osobnost dítěte, jeho učení a poznání, vést dítě k osvojení hodnot, na nichž je založena naše společnost, a k získání osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se jako samostatná osobnost (naplňování rámcových cílů RVPPV) a tím směřovat k vytváření základů klíčových kompetencí k učení, k řešení problémů, komunikativních, sociálních a personálních, činnostních a občanských
 • hravou formou motivovat dítě k naplňování dílčích vzdělávacích cílů a konkretizovaných očekávaných výstupů
 • posilovat přirozené poznávací city dítěte (zvídavost, zájem, radost z objevování) a citový vztah k jeho domovu České republice,
  probouzet zájem dítěte o krásy naší vlasti
 • rozvíjet dovednosti dítěte jako přípravu na pozdější čtení a psaní


Doplňující pomůcky:

 • skutečná  40  cm  vysoká  dřevěná  loutka  panáčka  Lipáčka,  která  může  mít  ve  třídě  svůj  koutek s pracovními listy nebo může děti doprovázet na skutečných vycházkách nebo výletech
 • tištěná publikace pracovních listů a labyrintů „S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy ČR“
 • tematický výukový obraz formátu A1 Moje vlast, který dětem umožní objevovat různá místa z pracovních listů na obrázkové mapě a nabídne jim tak další zajímavé činnosti s pracovními listy
 • obrázková pomůcka Moje vlast, která dětem umožní vyhledávat dvojice obrázků měst a objevovat na mapě, kde města leží, a jaké mají znaky
 • interaktivní program Moje vlast, ve kterém děti provází animovaná postavička panáčka Lipáčka a nabízí jim zajímavé činnosti na interaktivním přístroji

Operační systém:

 • Win 7, 8, 10
 • Android 7 a vyšší
 • iOS 11 a vyšší

Základní obsah programu:
Pracovní listy a labyrinty s hudebním doprovodem a kreslícím modulem, který umožňuje volbu z palety 13-ti barev, volbu tloušťky tahu pera nebo štětce, vylévání objektů barvou, mazání obrázku gumou, pohyb v historii akcí směrem zpět, zobrazit místo pro případný podpis dítěte, uložit i tisknout prázdné i vyplněné pracovní listy.

Interaktivní soubor obsahuje 167 pracovních listů a labyrintů. Číslování stran i obsah jednotlivých listů je shodný s tištěnou publikací S Lipáčkem na výlet po místech obrázkové mapy České republiky. Celým souborem děti provází a úkoly jim přináší kreslený panáček Lipáček, který je zve na výlety po místech obrázkové mapy a motivuje je tak k plnění zadaných úkolů. Po splnění každého pracovního listu je možné Lipáčka přivolat na scénu dotykem na tlačítko se symbolem srdíčka - Lipáček se bude s dětmi radovat ze splnění úkolu.

Symbol lipových listů na spodní levé straně pracovního listu ukrývá krátký verš k zapamatování nebo i poučení případně další informace pro pedagoga nebo i starší dítě, které o ně projeví zájem. Symbol lipových listů na spodní pravé straně zobrazí po dotyku pole pro podpis dítěte. Obě možnosti je možné dle volby zobrazit nebo skrýt.

Každý pracovní list je možné z programu přímo vytisknout, a to jak původní pracovní list (pro děti k činnostem u stolečku) tak i vymalovaný - splněný pracovní list.
Každý pracovní list je možné z programu i uložit, a to jak původní pracovní list (třeba pro pozdější možnost tisku) tak i vymalovaný - splněný pracovní list do portfolia dítěte.
Pokud je na pracovním listu provedena jakákoliv změna, při jeho uložení nebo tisku se ve spodní části zaznamená i datum (původní - nesplněný pracovní list datum neobsahuje pro jeho libovolné budoucí využití).

Na pracovních listech najdete v horní části buď kulatou obrázkovou značku města, piktogram pro označení místa nebo malou mapu pro zábavné vyhledávání města nebo místa na obrázkové mapě Moje vlast. Obrázkové značky i piktogramy se shodují s označením v obrázkové mapě tematického obrazu i interaktivního programu Moje vlast.


Interaktivní soubor pracovních listů je tvořen těmito oddíly:

ÚVOD DO PROGRAMU
Úvodních 9 stran souboru s teoretickým úvodem a obsahem.

LIPÁČEK SE PŘEDSTAVUJE:
Seznámení s Lipáčkem, poznávání národního stromu lípy, jeho listů a květů.

ČÍM POJEDEME NA VÝLET:
Dodržování základních pravidel chování v dopravních prostředcích, na kole i na chodníku.

NA VÝLETĚ S LIPÁČKEM:
Naše města, hrady, zámky, přírodní krásy, pohoří a hory, fauna a flóra, národní parky, chráněné oblasti a další zajímavá místa v pracovních listech s úkoly i labyrinty.

CO JSME VIDĚLI, KDE JSME BYLI:
Obrázkové čtení - pojmenování obrázků, sluchové rozeznávání hlásky na začátku slova, vytleskávání slabik a vykreslování písmen.

JAK SE JMENUJI, KDE BYDLÍM, JAKÁ JE MOJE ADRESA.

PÍSNIČKY Z INTERAKTIVNÍHO PROGRAMU MOJE VLAST ČR:
Notové záznamy písniček „Kdo má život rád“ a „Tady jsme se narodili“ (Milada Přikrylová, Michal Smolan). Obě písničky jsou nazpívané dětmi i jako hudební doprovody. Notové záznamy je možné vytisknout.

Program podporuje vícenásobný současný dotyk při kreslení. 

Pro operační systémy Win 7,8,10, Android a Apple iOS. Nelze použít pro staré nepodporované systémy XP a Vista.

Doporučujeme používat výhradně prohlížeč Google Chrome pro všechny operační systémy. Pokud nemáte Chrome instalovaný, můžete ho do Vašeho interaktivního přístroje stáhnout a instalovat zde.

Program neinstalujete, ale přímo k němu přistupujete přes internet v aplikaci Moje iŠkolička. Zde najdete další informace o iŠkoličce.

Jakmile odešlete objednávku, v co nejkratší době zpravidla následující den Vám program v aplikaci Moje iŠkolička zpřístupníme.

ZEKAMINKY00119

Parametry

Vydavatel
Barevné kamínky s.r.o.
Autor
Barevné kamínky s.r.o.
Formát
elektronická verze (HTML5)

Související produkty

Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.

2 dalších produktů ve stejné kategorii: